Warning: Creating default object from empty value in /home3/downbull/public_html/estetik-fiyatlari.org/wp-content/plugins/wpseo_2.7.6_tr_cat/wpseo.php on line 1215
Göz altı morlukları nedenleri gözaltı morluğu tedavisi

Göz Altı Morlukları

Lazerle göz altı morluklarınızda kurtulmak için aşağıdaki resme tıklayıp bilgi alabilirsiniz. Eğer cildiniz uygunsa bir kaç seansta geçebilir.

Gözlerimiz, gerek kendimizi ifade etmemiz gerekse bütünsel görünümümüzü etkileyen en önemli organımızdır. Gözünüzün şeklinin nasıl olduğu değil çoğu zaman nasıl baktığımız önemlidir. Sosyal birer varlık olan biz insanların en önemli etkileşim organıdır. Bu nedenle göz altında oluşan morluklar kişilerde estetik kaygılara neden olmaktadır.

Gözaltı morlukların nedenleri

Göz altı morluklarının başlıca nedeni genetik olarak bilinmekte, gözaltı morluğu olan kişilerin genellikle anne veya babasında da bu morluklardan vardır. En sık olarak esmer tenlilerde görülse de açık tenlilerde de görülebilmektedir. Göz çevresindeki kan damarlarına yağ toplanması nedeniyle dolaşımın iyi olmaması  ya da bu damarların cilde yakın olması gibi başlıca nedenleri mevcuttur. Ancak en sık görülen morarma tipi ise gözaltında bulunan ciltte pigmentasyon (koyu renk oluşması) fazlalığından yani cilde rengini veren hücrelerin fazlalığından olan koyulaşma tipidir. Gözaltı morluklarının diğer nedenleri ise çevresel koşullardır: Stres, yorgunluk, alkol almak, sigara içmek, uykusuzlukta gözaltı morluklarını arttırabilmektedir.

göz altı morluğu

Gözaltı morlukları tedavi yöntemleri

Göz altı morluğunun giderilmesi ve gözaltı morlukları nasıl geçer gibi sorular bu sorunu yaşayan çoğu kişinin ortak sorusu. Gözaltı morlukları tedavi süresi hastadan hastaya değişmektedir. Kişiye uygun düzgün bir tedavi yöntemi ile bu sorunu ortadan kaldırabilmek mümkün. Ayrıca gözaltında ve göz çevresinde dolaşımı hızlandırıcı, hücreleri yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morluklar hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamadığı da bilinmelidir.

– Gözaltı morluklarına bitkisel çözüm :

Gözaltı morlukları için bir kivinin kabuğunu soyun ve kivi kabuğunun ıslak yüzeyini göz altınızda bekletin. Morluklar için faydalıdır.

Bir çay kaşığı arı sütü,iki damla kayısı yağı, bir damla buğday yağı, bir ampul E vitaminini karıştırıp soğuk yere koruyun. Göz çevrenize dıştan içe doğru masaj yaparak uygulayın. Bu karışımı 5 gün boyunca saklayıp kullanabilirsiniz

Elmaları rendeleyip  suyunu sıkarak, içerisine bir tatlı kaşığı türk havesi koyun ve gazlı bez ile arasını sararak sorunlu olan göz altı morlu bölgelerimize uygulayın. Bu uygulamanın haftalık olarak 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

göz altı morluğu bitkisel tedavisi

– Gözaltı morlukları lazer tedavisi :

Gözaltı morlukları için lazer tedavisi hastalara en hızlı çözümü sunmaktadır. Ancak yine de hastanın durumuna göre gözaltı ameliyatı yapılabiliceği gibi yine hastanın durumuna bağlı olarak her ikisi de yapılabilir. Gözaltı torbaları ameliyatıyla, torbalanmaya neden olan yağ dokuları yer değiştirilir ve böylece dolaşım düzgün bir şekilde sağlanarak, güzel bir görüntü elde edilir. Göz altı morlukları ameliyatında iyileşme 5-7 gün kadar sürer. Sadece lazer tedavisi gören hastalarda ise tedavi bazen bir kaç kez tekrarlanabilir. Bu tedavilerde hasta kesin olarak güneş ışınlarından uzak durmalıdır. Aksi halde göz altı torbaları oluşabilir.

göz altı morluğu nedenleri