Warning: Creating default object from empty value in /home3/downbull/public_html/estetik-fiyatlari.org/wp-content/plugins/wpseo_2.7.6_tr_cat/wpseo.php on line 1215
Kaş Kaldırma Ameliyatı ve Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

kaş kaldırmaYaşlılıkla beraber yüzde meydana gelen tüm değişikliklerle beraber kaşlarda da düşme meydana gelmektedir. Kadınlar çeşitli yöntemlerle kaşlarını kalkık bir görüntü vermeye çalışırlar. Kaşlardaki tüylerin alınması, dövme yaptırma, botoks yöntemi bunlardan bazılarıdır. Fakat söz konusu yöntemlerin uygulanmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları bulunmaktadır. Kaşlardaki tüylerin alınarak kaşa kalkık bir görüntü verilmesi bir süre sonra yaşlanmanın etkisiyle işe yaramamaktadır. Dövme yaptırmadan önce dikkatli karar verilmesi gerekmekte ve sonucunda oluşan şeklin kalıcı olacağı unutulmamalıdır.

Botoks yöntemi kalıcı olmamakla birlikte uygulanabilir. Tüm bu yöntemler dışında kaş kaldırma işlemi için uygulanan cerrahi yöntemlerde bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen dikişsiz uygulanan kaş kaldırma yöntemidir. Kaş bölgesine lokal anestezi uygulanarak derinin altından dikişler atılarak kaşa kalkık bir görüntü verilen bir işlemdir. Kaş kaldırma işlemi sonrasında iz kalmamaktadır. Alın bölgesinde meydana gelen hafif şişlik ve pembelik ise ertesi gün geçmektedir. Ameliyat sonrasında hasta alın bölgesine bir süre dikkat etmelidir. Özellikle kaşların bulunduğu bölgeye masaj uygulanması, ovuşturulması gibi durumlar tehlike yaratabilmektedir. İstenilenden daha fazla kalkmış olan kaş 3 hafta içerisinde küçük bir hareketle indirilebilmekte fakat tekrar kaldırılması mümkün olmamaktadır.

Küçük bir ihtimal de olsa kaş kaldırma operasyonundan sonra kaşta bir asimetrik durum söz konusu ise yine aynı şekilde müdahele edilebilir. Tüm bu değerlendirilmelerin yapılması için ameliyat sonrasında kişide ödem ya da şişlik oluşmuşsa bunların geçmiş olması gerekmektedir.

Önceki Yazı:

sonraki Yazı: