Warning: Creating default object from empty value in /home3/downbull/public_html/estetik-fiyatlari.org/wp-content/plugins/wpseo_2.7.6_tr_cat/wpseo.php on line 1215
Kepçe kulaklar yapıştırma ve saç modelleri

Kepçe kulaklar yapıştırma ve saç modelleri

Kepçe kulaklar sevimlidir ancak çoğu zaman sahipleri onlardan pek haz etmezler zira kimisi kanatlanıp uçacak gibi bir izlenim kazanmanıza neden olabiliyor.  Bir mankenin yapıştırıcı kullanarak kulaklarını geriye yapıştırması ile gündeme gelen konunun, magazin haberi olarak sıkça kullanıldı. Ancak sizlerin de tahmin ettiği gibi bu konu estetik cerrahlar açısından oldukça alışılmış bir durum .

Aslında çok ta şaşırtıcı bir durum değil uzmanlar kepçe kulak sorunu olan kişilerin zaman zaman bu yola başvurduklarını, bazılarının da saç modelleri ile kulaklarını gizlediklerini sıklıkla belirtmekte Kulağı geriye yapıştırma yönteminin aslında bir tedavi yöntemi olduğu bilinmeli, uzmanlar kepçe kulak sorunu olan çocukların doğumdan sonraki ilk aylarda kulaklarının geriye yapıştırılarak tedavi edildiğini belirtmekte.
Bu yöntemde yapıştırıcı yerine antimikrobik özelliği olan bantların kullanılmakta, ‘’Bu bantlar özellikle kulağın yumuşak olduğu ilk bir yaşta etkili olabilmektedir. Anneden geçen östrojen özellikle ilk aylarda kulağı çok kolay şekil alabilen bir halde tuttuğu için kepçe kulak ya da kulakta şekil bozukluğu olan çocuklara bu yöntem uygulanır.

Burada önemli olan tedaviye erken yaşta başlamaktır. Yani kulağa kadar erken müdahale olursa tedavi şansı o kadar yüksek olmaktadır.’’Uzmalar, bu yöntemin kulaklar sertleşmeye başladıktan sonra ise kullanılamadığını belirtmekte.

kepçe kulak

Kepçe kulak saç modelleri

1 )  Saçlar dağınık topuz yapılabilir bu sayede saçlar kulak üstüne düşerek kulakları kapatmış olur.

2) Kulak arkalarına sıkı krepe atılarak, saça bombe verilir ve aynı şekilde tepelere modele uygun olarak kabartılıp kepçe kulaklar için sıkı  topuz yapılabilinir.

3) saç yandan ayrım yapılarak,saçlar kulak üstlerinden getirilerek yapılır, bu model daha sade ve klasik bir görünüm istiyenler için daha uygun olur,saç kulak üstünden geçeceği için,kulakların havada kalan yani kepçe diye tabir ettiğimiz yerleri saçın altında kalacak şekilde toplanır.

4) Saçlar yandan dökülecek şekilde yüze uygun kesim yapılabilinir.

5) Bandanalar çoğu kez zaman kazandırır. Bandana kullanılabilinir.