Warning: Creating default object from empty value in /home3/downbull/public_html/estetik-fiyatlari.org/wp-content/plugins/wpseo_2.7.6_tr_cat/wpseo.php on line 1215
Meme Estetiği

Meme Estetiği

“Küçükken yudum yudum sütlerinle uyudum” diye başlar şair en sevdiğim anne şiirlerinden biridir. Düşünsenize doğduğunuzda ilk dokunduğunuz ten, ilk tattığınız tendir kadın memesi. Sırf bu özelliğinden dolayı kutsaldır da. Kadın memesi denince akla ilk olarak annelik organı gelsede meme, piskolojik işlevleri olan bir dişilik organıdır aynı zamanda. Yeni doğum yapmış bir kadın, çocuğunu emzirdiği sürece memesi, kocası için cinsellikte bir tabudur. Kadın sütten kesilip emzirme bitince, meme artık çocuk için tabu olmaya başlar.

sut - meme

Kadın memesi kutsallık ve cinsellik gibi iki zıt kavramı bir arada barındırır. Tüm bunlar beraberinde estetik kaygıları doğurmaktadır.

Meme estetiğine hangi durumlarda başvurulur

Meme sarkması : Hamilelik, aşırı kilo alıp verme ve menapoz döneminin başlamasında meme sarkması meydana gelebilmektedir. Vücuttaki ani değişikliklere deri uyum sağlayamaz ve deri elastikliğini kaybeder. Meme başı olarak adlandırılan kısım kayarak meme altı hizasına gelir. Bu durumda deri germe işlemi yapılarak fazla olan deri çıkartılıp, meme başı olması gereken oarantıda ayarlanarak optimal hizaya getirilir bu işleme meme germe ameliyatı  denir. Böylece sarkmış meme biçimlendirilmiş olur.

Büyük memeler : Büyük memeler fiziksel olarak kişiye fazlasıyla rahatsızlık verir. Sırt ve omuz ağrılarına neden olur. Sütyenle omuz ortak hareket etsede omuz eziklerinin önüne geçemez. Bu nedenle büyük memeleri sadece estetik bir sorun olarak görmek büyük yanlışlık olur. Büyük memeleri estetik bir görüntüye kavuşturmak için meme küçültülüp şekillendirilir.

buyuk- meme

Günümüz ileri teknolojisine rağmen bu tarz ameliyatlarda görülebilir yara izleri kalabilmektedir. Ancak güzel bir memenin genel fiziksel görünüme etkisinden dolayı  getirdiği piskolojiyle hasta bu durumu daha kolay kabul edebilir. Bunun için memeye ameliyat sırasında iyi bir şekil verilmelidir.Meme operasyonlarında hedef dezavantajları azaltmak olmalıdır.

Yaş ve hormonal durumlar meme şeklinde etkili bir rol oynar. Anatomik olarak bir memenin üçte ikisi yağ dokusundan, üçte biri ise meme dokusundan oluşur. Memenin şekli ise , yağ dokusunun miktarına,büyüklüğüne, bağ dokusunun ve derinin elastikliğinin kalitesine bağlıdır.

Meme ameliyatlar emzirme fonksiyonlarını bozar mı

Eskiden ; eski, meme başını tamamen çıkardıktan sonra onu yeniden nakletme tekniği çok nadir olarak yaşlı ve çok ağır memesi olan hastalarda uygulanıyordu. Genç hastalarda ise  bu tekniğin uygulanması artık tarihe karışmıştır. Günümüz teknolojisiyle modern meme cerrahisinde süt kanallarına koruyucu teknikler uygulanır böylece emzirme fonksiyonu tamamen korunabilir.

Meme ameliyatlarında yeni şeklin kalıcılığı ne kadardır

Formuna kavuşmuş güzel görünümlü bir meme hastaya mutluluk verir. Meme ameliyatlarında yeni şekil kalıcı olmalıdır ve aşırı kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlarda şeklinin fazla değişmesi beklenmez. Hasta yeni görüntüsüne kavuştuktan kısa bir süre sonra eski görüntüsünü unutur. Ancak sorun meme ameliyatıyla bitmiş sayılmaz , memeyle birlikte sarkan karın göze çarpmaya başlar, bu durumlar göz önünde bulundurularak hastaya önceden anlatılmalıdır.

guzel- meme

Sonuç olarak ameliyat edilmiş bir meme : doğal görünümde ve kadın seksepalitesini ortaya çıkarmalıdır.