Warning: Creating default object from empty value in /home3/downbull/public_html/estetik-fiyatlari.org/wp-content/plugins/wpseo_2.7.6_tr_cat/wpseo.php on line 1215
Tırnak Batmasına Pratik Çözümler

Tırnak Batmasına Pratik Çözümler

tırnak batmasıAyaklarımız tüm vücudumuzun ağırlığını taşıyan ve hareket etmemizi sağlayan en önemli uzuvlardan biridir. Belki de bu yüzden en çok önemi ve bakımı ayaklarımıza göstermeliyiz. Fakat tam tersine vücudumuzda en çok ihmal ettiğimiz şey estetik görüntüsü bir yana ayaklarımızın bakımıdır. Tırnak batması durumu da kişiye acı vermesine rağmen tedavisi sürekli ihmal edilen ya da yanlış yöntemlerle iyileştirilmeye çalışılan bir durumdur. Tırnak batması çeşitli nedenlerle oluşabilir. Bu nedenler arasında yanlış ayakkabı seçimi, aşırı kilo, yanlış pedikür, hamilelik, ağır spor yapımı, yetersiz ayak bakımı olabilir. Tırnak batması, tırnak ile ayak derisi arasında kızarıklık ve iltihap oluşmasına neden olmaktadır. Yıllarca tırnak batması tedavisinde kullanılan birçok yöntem ya istenilen sonuçları vermemiş ya da uzun süreli bir tedavi sağlamamakla beraber sonrasında daha büyük sorunları beraberinde getirmiştir.

Fakat son yıllarda batık tırnaklarda kullanılan tel ve bant yöntemleri ile bu sorunlardan kısa bir sürede ameliyatsız olarak kurtulmak mümkündür. Üstelik bu yöntemler uygulandıktan çok kısa bir süre sonra ağrıyı yok etmekte, ayakkabı giymek, spor yapmak, görsel olarak kötü görünmesi gibi birçok sorunu da yok etmektedir. Tel kullanımına alerjisi olan hastalara bant yöntemi tavsiye edilmektedir. Tel yöntemi batık tırnak problemi yaşayan şeker hastalarına tavsiye edilen ilk yöntem olmakla beraber enfekte olmuş tırnak batması durumlarında da uygulanabilmektedir. Ayrıca bant yöntemi ile ayakta meydana gelmiş nasır problemleri de son bulabilmektedir.